وبلاگ

چگونه ظروف نقره را سفید کنیم؟

چگونه ظروف نقره را سفید کنیم؟

فهرست مطالب

ظروف نقره‌ای با گذر زمان ممکن است سیاه شوند. علت این اتفاق را میتوان اکسیداسیون دانست که در حین تعامل نقره با هوا و رطوبت اتفاق می‌افتد. در بیشتر موارد، عواملی مانند گرد و غبار، هوازدگی، تعریق دست و حتی مواد شوینده ممکن است باعث تسریع این فرایند شود. این اتفاق همچنین به دلیل واکنش نقره با گاز گوگرد نیز رخ می‌دهد. گوگرد در هوا به شکل یون سولفات به وجود می‌آید و با نقره ترکیب شده و یک لایه سیاه روی سطح نقره ایجاد می‌کند. در ادامه نکاتی را در مورد چگونه ظروف نقره را سفید کنیم مطرح می‌کنیم.

نکاتی در مورد “چگونه ظروف نقره را سفید کنیم؟”

  • استفاده از بافر طبیعی: برای سفید کردن ظروف نقره‌ای می‌توانید از بافر طبیعی استفاده کنید. برای این منظور، بهتر است یک قاشق غذاخوری از جوانه گندم با دو لیوان آب داغ مخلوط کرده و نیم ساعت صبر کنید. سپس محلول را روی ظروف نقره‌ای بریزید و با یک پارچه نرم تمیز کنید.
  • استفاده از سرکه: برای سفید کردن ظروف نقره‌ای می‌توانید از سرکه استفاده کنید. برای این کار، یک پارچه نرم را در سرکه خیس کرده و روی ظروف نقره‌ای بمالید. سپس آن‌ها را با یک پارچه نرم تمیز کنید.
  • استفاده از محلول خانگی: شما می‌توانید یک محلول خانگی برای سفید کردن ظروف نقره‌ای تهیه کنید. برای این کار، یک قاشق غذاخوری سدیم کربنات را در یک لیوان آب جوشانده و به خوبی مخلوط کنید. سپس محلول را روی ظروف نقره‌ای بریزید و با یک پارچه نرم تمیز کنید.
  • استفاده از مایعات آماده: شما می‌توانید از مایعات آماده موجود در بازار برای سفید کردن ظروف نقره‌ای استفاده کنید. این مایعات شامل محصولاتی با نام‌های «پولیشر» یا «پاست» هستند که بسیار موثر هستند ولی ممکن است هزینه بالایی داشته باشند.

با استفاده از این روش‌های ساده، شما می‌توانید ظروف خود از قبیل سینی نقره و کاسه نقره را سفید کنید و درخشندگی آن‌ها را حفظ کنید. البته بهتر است از پارچه‌های نرم و خشک برای تمیز کردن ظروف استفاده کنید تا خطر خراشیدن آن‌ها کاهش یابد.

جای دستمال کاغذی
3,000,000 تومان
شمعدان 5سری
19,500,000 تومان
چراغ حباب
9,600,000 تومان
کاسه کشکول پایه دار
4,200,000 تومان
تنگ شاخ دار سیاه قلم
6,000,000 تومان
آینه تاج دار
6,000,000 تومان9,700,000 تومان
شمعدان بدون آویز
5,520,000 تومان
شمعدان پایه دار
3,600,000 تومان
شمعدان پایه دار
2,400,000 تومان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اولین منوی راه اندازی خود را اینجا ایجاد کنید
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

فروشگاه
0 لیست علاقه مندی ها
0 موارد محصول
حساب کاربری من